Emocjonujące derby gminy i remis z Krzywdą 3:3

• autor: Bzimienny, 2013-09-18 21:44

KS Hutnik Huta Dąbrowa - LKS Unia Krzywda 3:3 (1:2)

po dokładne informacje zapraszam do rozwinięcia...

Dnia 18 października 2013 roku na naszym stadionie podejmowaliśmy zespół LKS Unia Krzywda. Spotkanie to zapowiadało się emocjonująco i takie się okazało.

Niestety, początek meczu wypadł dla naszej drużyny źle. Już około 5. minuty spotkania po rzucie wolnym pośrednim goście zdobyli bramkę. W ciągu następnego kwadransa ekipa z Krzywdy miała więcej okazji niż my, jednak ich nie wykorzystała. Nasz zespół stworzył sobie dwie bardzo dobre i podobne do siebie sytuację. W 19. minucie Paweł Białach przepięknym strzałem z polowy zdobył bramkę dającą remis. Niezbyt długo taki stan meczu się utrzymał, bo już dwie minuty później drużyna z Krzywdy po rzucie rożnym zdobyła kolejnego gola. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:2.

W drugiej części spotkania to my pierwsi zdobyliśmy bramkę. Około 50. minuty bramkarz rywali popełnił fatalny błąd i piłkę wpadła do siatki. Po kolejnych dziesięciu minutach meczu goście z rzutu wolnego strzelili gola, jednakże nie został on uznany. Mimo większej ilości ataków drużyny z Krzywdy to my na około 10 minut przed końcem meczu zdobyliśmy bramkę. Sytuację sam na sam wykorzystał strzelec poprzedniej bramki, Maciej Gnyszka. Drużyna LKS Unii Krzywda właśnie wtedy przystąpiła do najintensywniejszych ataków. Wrzuty, rzuty wolne, rzuty rożne... Goście napierali na naszą bramkę, jednak ich natarcia zatrzymywały się albo na dobrze dziś dysponowanym naszym bramkarzu, Pawle Koślaczu, albo na sprawnej obronie, świetnie grającej zwłaszcza w powietrzu. Na kilka minut przed końcem spotkania derbowego Maciej Gnyszka mógł rozwiać wszelkie marzenia gości bramką z sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak ten ostatni dobrze obronił jego strzał. W ostatnich minutach meczu, gdy kibice nerwowo spoglądali na zegarki wyczekując końca meczu, napastnik zespołu z Krzywdy zdobył gola dającego naszym rywalom remis. Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Mimo wszystko mecz można uznać za udany mimo dwóch punktów straconych w ostatniej minucie meczu.

Bramki: 2x M. Gnyszka, P. Ciuba